16.10.2019
Ostatnie artykuły
Plener Fotoklubu Pod...
Autofocus - ustaw po...
Pomiar światła
Balans bieli
Nota o prawach autor...
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Galeria zdjęć
Szukaj
Nota o prawach autorskich

O mnie...
Sprzęt
Poradnik
Zrób to sam
Testy
Ciekawostki
Publicystyka
Humor

Film "Układ zamknięty" oraz spotkanie z twórcami
24 kwietnia na zlecenie Tygodnika Podlaskiego wykonałem reportaż podczas projekcji filmu Ryszarda Bugajskiego pt. "Układ zamknięty" oraz spotkania z jego twórcami. W spotkaniu uczestniczył również wybitny polski aktor (odtwórca głównej roli) Janusz Gajos.
Mały fotoreportaż można obejrzeć klikając w obrazek poniżej. Zapraszam.

Ślub oraz wesele Justyny i Sebastiana
Odrabiania zaległości ciąg dalszy...

Jak już pisałem, fotografia ślubna nie jest moją domeną. Na szczęście tym razem bawiłem się w fotografowanie obok fotografa zawodowego, co zminimalizowało ryzyko "dania plamy".
Sympatyczni Państwo Młodzi - Justyna i Sebastian (podobnie jak po ślubie cywilnym) zgodzili się na umieszczenie zdjęć na mojej stronie. Zdjęcia to jedynie fragment wykonanego przeze mnie reportażu w dniu 20 kwietnia 2013 r.
Wystarczy kliknąć w obrazek poniżej aby pośmiać się z mojego "talentu".

Promocja albumu Adama Trochimiuka "Tamten Świat"
Narobiło mi się trochę zaległości... Bijąc się w piersi zaczynam je odrabiać. Na pierwszy ogień fotoreportaż z promocji albumu "Tamten Świat" autorstwa mojego przyjaciela Adama Trochimiuka. Poniżej zacytuję tekst, który po promocji umieściłem na portalu Fotoklubu Podlaskiego

1 marca 2013 roku w Bialskim Centrum Kultury odbyła się promocja albumu "Tamten Świat" autorstwa naszego Kolegi Adama Trochimiuka. W wypełnionej po brzegi sali znaleźli się: rodzina Adama, znajomi, przyjaciele i sympatycy twórczości Adama. Gośćmi byli również przedstawiciele zaprzyjaźnionych z Fotoklubem Podlaskim środowisk fotograficznych w Radzyniu Podlaskim i Siedlcach. Nie zabrakło także przedstawicieli władz miasta Biała Podlaska (Wiceprezydent Miasta W. Godlewski, Wiceprezydent Miasta A. Olesiejuk), władz oświatowych (Wiceminister w MEN T. Sławecki), Starosty Powiatu Bialskiego T. Łazowskiego, Wicestarosty J. Bajkowskiego, Prezesa OP ZNP T. Sidoruk i wielu innych.
Swoją obecnością spotkanie zaszczycił również artysta fotografik Tadeusz Rolke - prekursor polskiej fotografii reportażowej.
Zebrani obejrzeli prezentację multimedialną, zawierającą fotografie, które znalazły się w albumie. Po krótkim wstępie autor albumu podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wydawnictwa. Gratulacje składane Adamowi oraz autografy w poszczególnych egzemplarzach albumu wypełniły dalszą część spotkania...

A sam album... Cóż... Jak zauważył p. Roman Laszuk - "Tamten Świat" to też nasz świat. Osoby (takie jak piszący te słowa) miały okazję żyć w tamtym świecie. Stanie w kolejkach, "polowanie" na towary codziennego użytku, itp...
Przyznam, że te zdjęcia ogląda się z łezką w oku. Oglądam je po raz pewnie setny, gdyż miałem niekłamaną przyjemność uczestniczyć w przygotowaniu prezentacji multimedialnej, pokazywanej na wstępie spotkania promocyjnego.
Gratulacje Adamie! Kawał świetnej reporterskiej roboty!
A. Jędryczkowski

Gala Tygodnika Podlaskiego
Tym razem zostałem poproszony przez zaprzyjaźnioną redakcję Tygodnika Podlaskiego o wykonanie fotoreportażu z uroczystej gali, na której Redakcja corocznie przyznaje tytuł "Człowieka Roku Tygodnika Podlaskiego". Więcej o samym plebiscycie można przeczytać na na stronie Tygodnika. Zwyciężył Ksiądz Biskup Antoni Pacyfik Dydycz.

Mój fotoreportaż można obejrzeć w samej gazecie, na jej stronie i klikając obrazek poniżej.

Zapraszam

Wokół karmnika
Zima w pełni... Sypnęło dzisiaj śniegiem.
Na moim balkonie, jak co roku, zagościł karmnik. W karmniku zagościły ziarenka i inne przysmaki. Nie trzeba było długo czekać na pierzastych gości. A skoro goście - pojawiła się też mała dokumentacja dotycząca owych głodomorów.
Zapraszam do obejrzenia tejże dokumentacji. Wystarczy kliknąć w obrazek poniżej.

Wokół karmnika
Gala ślubna
Tym razem wybrałem się na "Galę Ślubną"...
Mój stosunek do zdjęć ślubnych i im podobnych już znacie ale...
Po pierwsze - bardzo korciło mnie, aby odkurzyć trochę aparat i strząsnąć zalegający na matrycy pył...
Po drugie - ponieważ na Gali mieli swoje stoiska znajomi trudniący się fotografią, potraktowałem to wyjście w znacznej mierze towarzysko...
Po trzecie wreszcie - Gala odbywała się dosłownie 200m od mojego miejsca zamieszkania...
Nie wiem czy też tak macie, ale odnoszę wrażenie, że im dłużej zajmuję się fotografowaniem tym gorzej wychodzą mi zdjęcia.
Tymczasem wystarczy kliknąć w obrazek poniżej aby obejrzeć fotoreportaż z Gali.
Zapraszam.

Pierwsze próby z IR
Człowiek chyba już ma taką naturę, że lubi wtykać paluchy w to, w co jeszcze nie wtykał...
Tym razem podkusiło mnie i zakupiłem filtr IR. Poprzedziłem to oglądaniem zdjęć, studiowaniem różnych internetowych poradników, z tymi o demontażu filtra zatrzymującego podczerwień z matrycy aparatu włącznie. Na domiar złego wszyscy piszą, że Canonem się nie da, bo filtr na matrycy silny, itd...
Jednak kupiłem. Mimo, że jestem zagorzałym kanonierem. Nałożyłem to na mój styrany G7. Wyszedłem na dwór. Szybki wzorzec bieli na zieleń i...
EUREKA!!! Działa, i wcale nie wymaga tak długich czasów jak to opisują uczestnicy forów... Kolejny aparat - Canon S5 - też działa. 30D... Trochę gorzej ale też działa... A może to jest tak moi drodzy, że większość tych postów w przepastnym Internecie jest autorstwa osób, które nigdy tego nie robiły? Czasem takie mam wrażenie...
Co do samych zdjęć. Każda technika wymaga wprawy. Zdjęcia w podczerwieni też. Do tego dochodzi obróbka. Zrobiłem szybką serię za pomocą kilku aparatów (wszystkie to Canony). Jedyna obróbka to poprawa poziomów i zamiana na czerń i biel.
Jeśli ktoś, oglądając tę galerię, oczekuje na wrażenia estetyczne to się pewnie rozczaruje. Są to próby stricte techniczne. Tak czy inaczej zapraszam do kliknięcia w banner poniżej.

Miła odmiana...
Lato... Lato... I po lecie...
I wcale nie mam na myśli znanego prezesa równie znanego związku...
Korzystając z przebijających się miejscami promieni słońca wybrałem się na eksplorację ogródkowych pozostałości. Zmotywowany dodatkowo faktem, że kol. Mirek (mitech) wyprodukował mi specjalne tulejki do przykręcania moich Raynoxów (dzięki Mirku!) do obiektywu, spakowałem moje graty do makrofotografii i ruszyłem w krzaki.
O owadach nie bardzo miałem co marzyć, bo zimno i wietrznie. Polowałem w zawiązku z tym na małe i bardzo małe rośliny.
Zapraszam zatem do obejrzenia efektów tego polowania.

Makroroślinki - galeria
I kolejny raz...
No dobra... Po raz kolejny dałem się namówić... Wybaczcie mi, o wielcy Guru od fotografii ślubnej... Zdaję sobie sprawę ze swoich ułomności w tym temacie, ale jak odmówić znajomym?
Tym razem Justyna i Sebastian. Ślub cywilny. Oczywiście sympatyczni Państwo Młodzi wyrazili zgodę na publikację części zdjęć z ich uroczystości.
To klikamy w obrazek poniżej i pękamy ze śmiechu z moich "talentów" :)
Zapraszam

Coraz ciekawiej...
Co też jeszcze życie podsunie?
Tym razem zaniosło mnie do Gdyni na ślub i wesele mojej ciotecznej siostry Nikoli z sympatycznym Damianem. Ceremonia odbyła się w Kościele Garnizonowym Marynarki Wojennej Jako że tak Nika jak i Damian w takowej marynarce służą. Co do samego fotografowania...
Całkiem sympatycznie się fotografuje wiedząc, że robi to także inny fotograf do tego zajęcia wynajęty. Toteż potraktowałem całą sesję jako zbieranie doświadczenia, którego w tej dziedzinie mi stanowczo brakuje.
Jak widzicie, coraz częściej zabieram się za tematy bardzo różniące się od moich ulubionych panoram i przyrody...
Kliknięcie w poniższy obrazek otworzy galerię, która jest niewielkim fragmentem tego co zrobiłem.
Zapraszam

Nikola i Damian
Plener Fotoklubu Podlaskiego
W dniach 1-3 czerwca 2012 r. wybrałem się wraz z przyjaciółmi z Fotoklubu Podlaskiego na plener w okolice Konstantynowa. Nasz baza wypadowa mieściła się w Zajeździe Leśnym w Horoszkach. Pogoda nie rozpieszczała, a temperatura w nocy to już istna lodówka...
Ranek - 3 czerwca - błysnął nieśmiałym słonkiem. Wyszedłem zmarznięty z domku i zauważyłem, że na skalniaku w naszej bazie wypadowej kręci się taki oto osobnik. Młody pierwiosnek albo kopciuszek (chyba dobrze poznałem gatunek - jeżeli nie, niech mi wybaczą miłośnicy ornitologii). Zrobiliśmy sobie małą sesję, w której jak widać ptaszek współpracował ochoczo.
Wystarczy kliknąć w obrazek poniżej, aby zobaczyć efekty porannej sesji.

Całkiem przy okazji udało się zrobić kilka panoram 3D. Klikając w miniaturkę poniżej zyskasz do nich dostęp.

Przyjaciele F-H
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1
Najnowszy użytkownik: Andrzej
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Copyright by Antares © 2011